• Karneval v našej škole

• Fašiangové obdobie aj naši žiaci ukončili karnevalom. Konal sa 16. 2. 2023, v tento deň tiež prebiehalo vyučovanie v maskách. Žiaci si dali na výbere masiek naozaj záležať. Do školy zavítali rôzne rozprávkové bytosti. Snažili sa zaujať nielen farebnosťou, ale aj originálnosťou. Za svojimi žiakmi nezaostávali ani ich pani učiteľky. Promenáda všetkých masiek v školskej  jedálni bola jedným veľkým krásnym predstavením. Usmievali sa na nás Elzy, Snehulienky, víly, jednorožci, piráti, kovboji, mačičky, Supermani, karatisti, strašidlá, dokonca aj Rubikova kocka... Na deti ako i na ich rodičov čakali rôzne súťaže, tancovačka, občerstvenie a veselá zábava. Nechýbala ani tombola. Aj vďaka rodičom, ktorí sa postarali o sponzorstvo v tombole, sme všetci prežili jedno čarovné dopoludnie plné radosti.
            O rok sa tešíme opäť!

• " VESMÍR OČAMI DETÍ"

• Už za dávnych čias pozorovali ľudia so záujmom nočnú oblohu. Boli zvedaví, ako vyzerajú hviezdy, Slnko, Mesiac, či planéty. Aj my sme sa zvedavo preniesli do fascinujúceho vesmíru pomocou farieb a vytvorili sme nádherné vesmírne dielka plné fantázie. Okrem maľby sme používali zaujímavé výtvarné techniky.

Žiaci, ktorí postúpili do krajského kola súťaže " VESMÍR OČAMI DETÍ" :

2. kategória ( 1. - 4. ročník ):

Hana Kolompárová - 2.A

3. kategória ( 5. - 9. ročník ):

Anna Petrovičová - 5.A

Simona Sperková - 5.A

Riccardo Bihári - 5.A

Matej Kraslan - 6.A

Michal Ujčík - 6.A

Nela Triandafilu - 6.A

Dávid Ďatko - 6.B

Lucia Gašparíková - 7.A

Miroslava Magušinová - 8.A

Alexandra Malá - 8.A

• Víťazi okresného kola dejepisnej olympiády

•      Dňa 08. 02. 2023 sa na našej škole, Základná škola, Robotnícka 25, Zlaté Moravce, uskutočnil 15. ročník OK Dejepisnej olympiády, organizovaný MŠVVaŠ SR v spolupráci s Regionálnym úradom školskej správy v Nitre.

Súťaže sa zúčastnilo 41 žiakov okresu Zlaté Moravce, ktorí súťažili v štyroch kategóriách. Výborné výsledky dosiahli naši žiaci, ktorých pripravovala Mgr. Jana Lukáčová.

V kategórii E , pre žiakov 7. ročníka ZŠ a 2. ročníka osemročných gymnázií, nás reprezentoval Jozef Červený, ktorý sa umiestnil na 1. mieste s počtom bodov 80 z možných 100 bodov. Jožko postupuje do krajského kola, ktoré sa uskutoční v apríli 2023 v Leviciach. Budeme mu držať palce.

V kategórii F , pre žiakov 6. ročníka a 1. ročníka osemročných gymnázií, nás reprezentoval Matúš Bernát, ktorý sa umiestnil na 2. mieste s počtom bodov 74. Žiaci tejto kategórie nepostupujú do vyššieho kola.

Obom žiakom srdečne blahoželám a ďakujem im za vzornú reprezentáciu našej ZŠ.

Mgr. Jana Lukáčová

zástupkyňa riaditeľky ZŠ