• Peniaze – cesta k slobode a nezávislosti

• Žiaci deviateho ročníka sa prostredníctvom rôznych aktivít, ktoré sa týkali finančnej gramotnosti orientovali vo svete peňazí. Učili sa pochopiť, že peniaze sú iba nástrojom a zavedú nás tam, kam chceme, ale smer za nás neurčia. V dnešnej dobe je viac ako nevyhnutné a potrebné vedieť, ako s nimi správne zaobchádzať a využiť získané vedomosti pri zabezpečovaní vlastnej domácnosti. Rôzne úlohy, ktoré žiaci riešili sú prepojené s reálnym životom žiakov a vytvárajú priestor pre tvorivú tímovú prácu, diskusiu, rozhovor. Žiaci sa pri riešení úloh oboznamovali s pojmami ako sú – príjmy a výdavky rodiny, rozpočet domácnosti, majetok a dlhy, investície, mzda, termínovaný vklad, hypotéka, úroková sadzba, úver, úspora, platobné karty, bankové produkty, stavebné sporenie, inflácia. Pevne verím, že získané poznatky a zručnosti budú žiaci aplikovať vo svojom živote, pretože iba finančne gramotný človek sa vie zodpovedne rozhodovať.

• MATEMATICKÝ 5 - BOJ

• V mesiaci apríl sa žiaci 5., 6., 7., 8. a 9. ročníka zapojili do súťaže „Matematický 5 – boj“. Riešili sa
            netradičné úlohy, ktoré si museli všetky 4 - členné tímy najskôr nájsť. Tímom boli rozdané indície,
            pomocou ktorých si hľadali zadania úloh po celej škole. Asistent tímu im meral čas, ktorý sa počítal
            do celkového hodnotenia. Zábavy bolo kopec a hlavne vtedy, keď niektorým trvalo hľadanie aj 20
            minút. Bola to úžasná kolektívna súťaž, v ktorej sa na 1. mieste umiestnili žiaci 8. ročníka – Teo Toma,
            Filip Šabo, Alex Gregor, Erik Rafael. 2. miesto obsadili žiaci 6.A triedy – 2. skupina – Iva Babocká,
            Laura Hubočániová, Leo Lukniš, Samuel Škrabala a na 3. mieste sa umiestnili žiaci 6.A triedy – 1.
            skupina – Michal Ujčík, Nela Triandafilu, Soňa Holá, Matúš Bernát. Všetkým patrí veľké ĎAKUJEME,
            boli ste úžasní.

• Mama je mama, stále ju máš...

• ​​​​​​​​​​​​​

Týmito slovami začínala slávnostná akadémia na našej škole ZŠ- Robotnícka dňa 15.5.2023 o 16.00 hod. venovaná všetkým mamám, mamičkám, starým mamám aj babkám.Deti predviedli všetko, čo si pre ne s pani učiteľkami, vychovávateľkami a asistentkami dlhý čas pripravovali. Bolo toho naozaj veľa, čo im deti uvili, do venčeka piesne, tance ba aj básne zložili a zahrali aj na rôzne hudobné nástroje. Tým vyjadrili, že mama je pre nich jedinečná a nenahraditeľná. Slovom sprevádzali šikovní štvrtáci Lea a Samko. Odmenou im bol potlesk prítomných mamičiek.Na záver im deti odovzdali medovníkové srdiečka.Mamičkám sa prihovorila aj pani riaditeľka Mgr. Mária Herdová.Toto všetko sa udialo v novo vymaľovanej a krásne vyzdobenej jedálni.

Ďakujeme všetkým mamičkám za to, že ste.

Mária Tonková

• Vyhrajme 2h TaŠV so športovou osobnosťou

• Do súťaže je zapojená aj Naša škola!

Čo potrebujeme na to aby sme vyhrali?

Nazbierať najviac hlasov pre našu školu v rámci nášho kraja v tomto formulári:                                                                                    https://bit.ly/sutazSVKosobnost2023.

V každom kraji vyhráva práve 1 škola, ktorá nazbiera najviac hlasov vo svojom kraji. Po odoslaní formuláru si môžete pozrieť aký je aktuálny stav hlasov.

Súťaž prebieha do 1.6.2023!

Víťazné školy absolvujú jedinečný pohybový zážitok po dohode s vedením programu Tréneri v škole.

Súťažný post nájdete tu: https://bit.ly/sutaznypost

Ak chceme zažiť neopakovateľnú atmosféru TaŠV so športovými osobnosťami, profesionálnymi trénermi a Cvičkom neváhajme a  začnime zbierať hlasy čím skôr. 😊

• 🚀 Štartuje 8. ročník grantového programu Nadácie SOŠV "Ukáž sa!"

• Nadácia Slovenského olympijského a športového výboru opäť otvára dvere pre talentovaných mladých športovcov! 🌟 Máš talent? Využi moment a Ukáž sa!

💶 V 8. ročníku programu bude rozdelených 35 000 eur medzi budúce športové hviezdy vo veku od 10 do 18 rokov.  Prihlásiť sa môžu jednotlivci aj mládežnícke kolektívy.

Viac informácií o programe a prihlasovací formulár nájdete na 👉 www.olympic.sk/ukazsa   👈

#smejedentim  #ukazsa #ukazsa2023

• Oznam

• Dňa 4.5.2023 sa žiaci 1.- 4. ročníka zúčastnili dňa otvorených dverí HASIČSKEJ STANICE v Zlatých Moravciach, kde sa mali možnosť oboznámiť s náročnou prácou hasičov.

• "Chocolate gingerbread"

• Dňa 19. 4. 2023 sme sa so žiačkami VI. B triedy rozhodli, že si spríjemníme krúžok anglického jazyka a upečieme si „čokoládový perník“ v angličtine. Pri pečení sme zažili kopec srandy, naučili sme sa používať anglický jazyk v praxi a nakoniec sme si aj pomaškrtili na koláčiku 😊