• Zážitkové učenie geografie? Prečo nie?

• Žiaci 5. A triedy sa pri učení o sopkách (vulkánoch) a o zemetrasení pokúsili znázorniť jednotlivé javy. Pri sopkách sa snažili napodobniť výbuch (erupciu) sopky. Pri zemetrasení - seizmograf – prístroj na meranie a zaznamenávanie zemetrasných vĺn. Žiaci si takúto napodobeninu vytvorili na vyučovacej hodine a pomocou neho zaznamenávali „trasenie“ zemského povrchu (školskej lavice). Z vyučovacej hodiny odišli takí nadšení, že si tieto naše „pokusy“ skúšali vyrobiť aj doma.

No povedzte, čo viac si priať? Len nech nestrácajú chuť sa učiť a napredovať!

• ŠKOLSKÉ KOLO GEOGRAFICKEJ OLYMPIÁDY

• Dňa 19.1.2024 sa žiaci 5.-9.ročníka zúčastnili online testu školského kola 52.ročníka geografickej olympiády. Podľa kategórií E,F,G mali otázky z rôznych oblastí geografie.  Do okresného kola postúpili prví dvaja súťažiaci z každej kategórie.

• kategória E – 1.miesto – TEO TOMA (9.A)

2. miesto -  JAKUB KOLARČÍK (9.A)

• kategória F – 1.miesto -  MICHAL UJČÍK (7.A)

2.miesto – Kristián Tomáška (6.A)

• kategória G – 1.miesto – LUKÁŠ ULIČNÝ (5.A)

2.miesto – SAMUEL ŠIMEK (5.A)

V ďalšom kole im prajeme veľa šťastia a držíme im palce!

• Ako sa správne rozhodnúť?

• Dňa 25. 1. 2024 sme sa my, žiaci 8. ročníka, zapojili do pre nás relevantnej diskusie: "Ako sa správne rozhodnúť?"

Predmetom diskusie bolo preskúmanie možností stredoškolského vzdelávania, a to najmä v oblasti odborného štúdia. Taktiež sme sa pozreli na možnosť duálneho vzdelávania. Nás žiakov táto možnosť veľmi zaujala a poskytla nám nový výhľad na voľbu školy a kariéry. Celou diskusiou nás sprevádzala príjemná pani lektorka Mgr. Jana Buday Cibulková, PhD.

Na záver by sme chceli poďakovať za zorganizovanie zaujímavej diskusie, ktorá nám určite pomôže pri správnom výbere strednej školy.

Jozef Červený, VIII.A

• Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku v školskom roku 2023 /2024

• Dňa 17.01.2024 sa v Základnej škole na Robotníckej ul. 25 v Zlatých Moravciach uskutočnil 34. ročník okresného kola olympiády  v anglickom jazyku pre základné a stredné školy.

Do súťaže sa zapojilo 14 škôl z okresu. Spolu  24 súťažiacich si zmeralo svoje vedomosti a komunikačné zručnosti v  kategóriách: 1A, 1B – pre základné školy a  2A, 2B, 2C, 2D  - pre stredné školy . Súťaž hodnotili dve dvojčlenné a  jedna trojčlenná  odborná porota zložená zo skúsených pedagógov.

Výsledky sú nasledovné:

Kategória 1A:  1. miesto a postup do krajského kola si vybojoval  Šimon Beláň zo ZŠ Beladice

2.miesto získala  Evelin Kvaššayová  zo ZŠ Volkovce

3.miesto patrí Tomášovi Valkovi zo ZŠ Žitavany

Kategória 1B:  1. miesto a postup do krajského kola si zabezpečil Dominik Leckéši zo ZŠ Sľažany

2.miesto získal  Oliver Stoila zo ZŠ Mojmírova

3.miesto patrí Jozefovi Červenému zo ZŠ Robotnícka

Odborná porota a predsedkyňa OK OAJ súťažiacim srdečne blahoželá a  postupujúcim praje veľa šťastia a úspešnú reprezentáciu okresu Zlaté Moravce v krajskom kole, ktoré sa bude konať 14. 02. 2024

• Vážení rodičia!

Na základe schváleného Všeobecného záväzného nariadenia Mesta Zlaté Moravce č. 18/2023 sa s platnosťou od 01.01.2024 menia poplatky :
            1. V ŠKD – príspevok na jedno dieťa na 15€ na mesiac
            2. V ŠJ - režijné náklady spojené so stravovaním na jedno dieťa v ŠJ na 5 € na mesiac.
            Rodine , ktorá je v hmotnej núdzi, na základe žiadosti a predloženého potvrdenia z ÚPSVaR riaditeľka školy môže znížiť dané poplatky na polovicu.

Mgr.Mária Herdová, riaditeľka ZŠ