• Po stopách slimáka Kamila

• Dnes 17. mája navštívili deti zo Školského klubu našej školy Múzeum v Zlatých Moravciach. Výchovno - vzdelávací program spojený s úlohami, tvorivými dielňami, otváraním truhlice bol založený na spoznávaní múzea a jeho zaujímavostí v prítomnosti slimáka Kamila, maskota múzea. Novou stálou expozíciou Rodu Migazzi nás previedla a oboznámila aj zaujímavými videami p. riaditeľka Ponitrianskeho múzea v Nitre Mgr. Patrícia Žiačiková. Projekt pozostával z aktivít - Rodokmeň Migazzi, Manifaktúra Migazzi, Objav nepoznané, Čajový salónik...Deťom sa veľmi páčilo a dozvedeli sa aj niečo o histórii nášho mesta. Ďakujeme lektorke Vierke Tomovej za pozvanie.

• Oznam

• Druhá májová nedeľa už tradične patrí všetkým mamám. Tento rok sme si Deň matiek pripomenuli v nedeľu 12.mája. Naše dievčatá z 1.A a z 2.B svoj talent predviedli aj v Mestkom kultúrnom stredisku na vystúpení, ktoré bolo venované práve mamám.

• Deň matiek

• " Život sa začal prebudením a zamilovaním sa do maminej tváre" - týmito slovami sa dňa 9.mája začala slávnostná akadémia na našej škole. Deti zo Školského klubu potešili svoje mamičky básňami, piesňami, tancom, ale aj hrou na bicie, akordeón a divadlom.

Nie len v očiach všetkých mamičiek, ale aj v očiach pani vychovávateliek a učiteliek, ktoré s nimi program nacvičili, sa zračil pocit vďaky, šťastia a úprimnej lásky.

• Štúrovo rečnenie

• Náš žiak Jozek Červený z 8. A triedy reprezentoval našu školu na krajskej súťaži Štúrovo rečnenie v Nitre. V silnej konkurecii zdatných  rečníkov ukázal svoje excelentné rečnícke a jazykové schopnosti. I napriek tomu,že nestál na stupni víťazov, ukážkovo reprezentoval našu školu a získané nové skúsenosti ho posunú ďalej vpred.

• Deň Slnka

• Deň Slnka je medzinárodný sviatok pripadajúci na 3. mája a prvýkrát bol oslavovaný v roku 1978 v USA.

Tento deň si na našej škole pripomenuli žiaci 6.A triedy. Porozprávali sa o rôznych faktoch a dôležitosti Slnka pre náš život. Zistili, že našu najbližšiu hviezdu stále celkom nepoznáme.

Slnko je pre nás veľmi dôležité, ohrieva našu planétu, vďaka nemu žijeme.

V poslednej dobe začal rozmach využitia slnečnej energie ako obnoviteľného zdroja. Málokto z nás si uvedomuje, že krásny slnečný deň je niečo, čo je vo vesmíre veľmi výnimočná situácia.

• Dlhý, Široký a Bystrozraký

• V piatok 3.5. 2024  žiaci V.A triedy navštívili Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre a pozreli si inscenáciu rozprávky Dlhý, Široký a Bystrozraký, inšpirovanú klasickým príbehom Karla Erbena. Traja nerozluční priatelia, ktorí vďaka svojim neobyčajným vlastnostiam pomôžu princovi na ceste za krásnou pannou.  Ich putovanie sa mení na zábavnú cestu čarovným svetom, kde nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá. Súdržnosť a priateľstvo hrá v rozprávke hlavnú úlohu, príbeh prináša dobrodružstvo, odvahu a najmä poznanie, že spoločný úspech je možné dosiahnuť vďaka jedinečnosti každého z nás.

Žiaci si v praxi overili teoretické znalosti o divadelnej hre a bábkovej rozprávke. Pozorovali prácu bábkohercov, osvetľovačov, tvorcov scény, kostymérov, zvukárov.

Nemohli chýbať ani nákupy, z ktorých mali všetci radosť a tak aj napriek nepriazni počasia sme prežili príjemný deň plný zážitkov a spomienok.