• Oznam

• Naši žiaci sa zúčastnili vzdelávacej aktivity, spájajúcej žiakov základných škôl nielen z okresu Zlaté Moravce, ale aj Nitra a Levice  "Brána jazykov otvorená", ktorá sa konala dňa 25. 09. 2023 pri príležitosti Európskeho dňa jazykov pod záštitou moderátora Ľ. Bajaníka v Gymnáziu Janka Kráľa. Ema Hlôšková VII.B, Jozef Červený VIII.A a Michal Ujčík VII.A získali úžasné 5. miesto v konkurencii 26 tímov. Srdečne blahoželáme 😊

• BIELA PASTELKA

• Milí rodičia, milí žiaci!

Dňa 22. Septembra /tento piatok/ sa naša  škola zapojí do známej celoslovenskej zbierky    BIELA PASTELKA.

Verejnú zbierku organizuje od r. 2002 Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska.

Aj vďaka Vášmu príspevku môže byť ľuďom so zrakovým postihnutím poskytnutá:

- výučba čítania a písania v Braillovom  písme

- nácvik pohybu s bielou palicou

- kurzy práce s náročnými pomôckami

- špecializované sociálne poradenstvo.

Ambasádormi Bielej pastelky sú: Adela Vinczeová, Fero Joke a Róbert Roth.

V piatok počas vyučovania môžu žiaci  prispieť ľubovoľným príspevkom.

• Školský klub detí – informácie pre rodičov

• Prevádzka ŠKD:

• pred vyučovaním: od 7:00h do 7:45h.
            • po vyučovaní: od 11:30h. do 17:00h.
            •  I. odd. na 1. poschodí, II. odd. na 1.poschodí                                                                                               III. odd. na prízemí, IV. odd. na 1.poschodí                                                                                                     V. odd. na 3.poschodí

•  odchody detí je možné iba na základe písomného súhlasu podpísaného zákonnými zástupcami dieťaťa

dieťa je možné vyzdvihnúť v časoch:  12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30,17:00

Prijatie a odhlásenie do/z klubu:

1. Dieťa sa do klubu prijíma na základe písomnej žiadosti zákonných zástupcov. O jeho zaradení dostanú rozhodnutie od riaditeľky školy o prijatí do klubu.
            2. Odhlásenie dieťaťa z klubu sa uskutoční podaním písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa.
            3. Prípadné prihlasovanie a odhlasovanie v priebehu mesiaca niekoľkokrát nie je možné.
            4. V písomnej žiadosti zákonný zástupca uvedie rozsah denného pobytu. Uvoľnenie dieťaťa mimo času uvedeného v žiadosti musí písomne oznámiť p. vychovávateľke. Uvoľnenie na základe telefonického rozhovoru nie je možné. Priložené tlačivá – pri uvoľnení dieťaťa z ŠKD, o zmene dochádzky dieťaťa v ŠKD a odhlásení dieťaťa z ŠKD.

Poplatok:

Výšku príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí stanovuje zriaďovateľ školy Mesto Zlaté Moravce. V súčasnosti je poplatok 10€ za mesiac a pre deti v hmotnej núdzi 5€ mesačne. Uhrádza sa v hotovosti p. vychovávateľke do 15. dňa v mesiaci.

Činnosť ŠKD:

Činnosť prebieha v triede, na ihrisku, pri škole. Tomu je nutné prispôsobiť obuv (v triede len v prezuvkách) a oblečenie  detí (na vonkajšie aktivity napr. tepláky). Všetky veci podpísať!

V školskom klube je zakázané mať zapnuté mobilné telefóny, nosiť drahé hračky a nebezpečné predmety. Pre všetky deti platí školský poriadok. V prípade sústavného porušovania školského poriadku a pravidiel pobytu v školskom klube bude dieťa zo školského klubu vylúčené.

Stravovanie:

Rodič si odhlasuje dieťa z obedov  deň vopred alebo ráno do 7:00 hod.