• Zdravý životný štýl – výtvarná súťaž

• Zdravý životný štýl...to je téma, ktorá sa veľmi často objavuje v médiách, v časopisoch, v odbornej literatúre. Zdravie obyvateľov je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie ovplyvnené úrovňou zdravotníctva na 10 až 15 percent, genetickou výbavou na 10 až 15 percent, prostredím, v ktorom žijeme, zhruba na 20 až 25 percent a spôsobom života na 50 až 60 percent. Práve spôsob života do veľkej miery určuje, aké kvalitné bude zdravie populácie v budúcnosti. Medzi najvýznamnejšie faktory pozitívne vplývajúce na zdravý životný štýl patrí zlepšenie stravovacích návykov, zvýšenie pohybovej aktivity, úprava telesnej hmotnosti a mnohé ďalšie faktory. A práve na tému Zdravý životný štýl sme v novembri v rámci Týždňa boja proti drogám so žiakmi vytvárali výtvarné práce, ktoré boli vystavené v Mestskom stredisku kultúry a športu. Do výstav výtvarných prác, ktoré sa uskutočňujú pri rôznych príležitostiach, sa pravidelne zapájame a tak sme sa aj tento raz tešili na vyhodnotenie. Zo všetkých vystavených prác našich žiakov boli odbornou porotou ocenené dve práce. Z prvého stupňa to bola práca, ktorú namaľovala Nelka Šimalová z II.A pod vedením p. uč. Rusnákovej. Z druhého stupňa porota ocenila prácu Alicky Starobovej z IX.A, ktorú pripravila na hodine Výchovy umením spolu s p. uč. Verešpejovou. Žiačky boli ocenené diplomom a malým darčekom na vyhodnotení, ktoré sa uskutočnilo 15. novembra v MSKŠ. Ceny im odovzdal pán primátor PaedDr. Dušan Husár, ktorý taktiež odovzdal aj knižné odmeny pre školu. Pochvalu si samozrejme zaslúžia aj ostatní žiaci za kreativitu, ktorú prejavili pri výtvarných prácach. Dúfame, že si zo svojej práce odniesli aj trošku ponaučenia, že zdravý životný štýl je pre náš život naozaj mimoriadne dôležitý.

PaedDr. Hana Verešpejováfaktory pozitívne vplývajúce na zdravý životný štýl patrí zlepšenie stravovacích návykov, zvýšenie pohybovej aktivity, úprava telesnej hmotnosti a mnohé ďalšie faktory. A práve na tému Zdravý životný štýl sme v novembri v rámci Týždňa boja proti drogám so žiakmi vytvárali výtvarné práce, ktoré boli vystavené v Mestskom stredisku kultúry a športu. Do výstav výtvarných prác, ktoré sa uskutočňujú pri rôznych príležitostiach, sa pravidelne zapájame a tak sme sa aj tento raz tešili na vyhodnotenie. Zo všetkých vystavených prác našich žiakov boli odbornou porotou ocenené dve práce. Z prvého stupňa to bola práca, ktorú namaľovala Nelka Šimalová z II.A pod vedením p. uč. Rusnákovej. Z druhého stupňa porota ocenila prácu Alicky Starobovej z IX.A, ktorú pripravila na hodine Výchovy umením spolu s p. uč. Verešpejovou. Žiačky boli ocenené diplomom a malým darčekom na vyhodnotení, ktoré sa uskutočnilo 15. novembra v MSKŠ. Ceny im odovzdal pán primátor PaedDr. Dušan Husár, ktorý taktiež odovzdal aj knižné odmeny pre školu. Pochvalu si samozrejme zaslúžia aj ostatní žiaci za kreativitu, ktorú prejavili pri výtvarných prácach. Dúfame, že si zo svojej práce odniesli aj trošku ponaučenia, že zdravý životný štýl je pre náš život naozaj mi