• Tekvičková párty

• Babie leto neúprosne končí svoje obdobie a my zbierame poslednú úrodu. Tento rok bol skutočne štedrý a  záhradky sa nás usmievali rôznymi farbami. Na jeseň si však na trón záhrad zasadajú tekvice a tekvičky, ktoré sú ich najväčším pokladom, a preto sa pani učiteľky z prvého stupňa rozhodli, že časť tejto nádhery prenesú do školy, aby sa ešte nejaký ten čas naše oči mohli z nej tešiť.

Už tretí rok sa uskutočňuje na našej škole „tekvičková párty“, na ktorej deti spolu so svojimi rodičmi preukazujú svoje umelecké schopnosti a vyrábajú  z tekvíc i ostatných jesenných plodov rôzne príšerky, šašov, tanečnice, vázy, vtáčiky ...Ich nápaditosť i zručnosť sú skutočne inšpirujúce a nemajú konca kraja. Hoci sa od rána  zdalo, že počasie dnes nemá dobrú náladu, poobede  slniečko vykuklo spoza oblakov a usmialo sa na nás, čo dodalo dobrú náladu a atmosféru všetkým, ktorí sa aj v dnešnej uponáhľanej dobe vedia spolu zabaviť.

A ako to už na párty býva, nechýbalo ani občerstvenie, o ktoré sa postarali nielen pani kuchárky, ale i šikovné mamičky.

Výsledkom tohto spoločného odpoludnia boli nádherné výtvory. Ohodnotiť tie najkrajšie bolo pre porotu veľmi ťažké, preto si všetky  deti  odniesli darčeky i diplomy a to najkrajšie – radosť v očiach a úsmev na tvári!