• Rozlúčková slávnosť žiakov 9. ročníka

•  „Čo má prísť, príde....“, to boli slová úvodnej piesne, ktorá znela pri slávnostnom nástupe žiakov deviateho ročníka na ich rozlúčkovej slávnosti. Nadišiel totiž moment, kedy sa naši deviataci lúčia so základnou školou a odchádzajú pokračovať vo svojom štúdiu a vo svojom živote na stredných školách...Pre nich to bol koniec jednej a začiatok  inej etapy v živote, pre nás to bolo lúčenie so žiakmi, ktorí nám prirástli k srdcu a ktorí nám určite budú chýbať.

Emócie, slzy dojatia...ale aj smiech a zábava sa niesli celou ich slávnosťou. Úvod patril ďakovným slovám a ružiam odovzdaných  pani riaditeľke, pani zástupkyni, triednym učiteľom a samozrejme všetkým vyučujúcim, ktorí ich učili. Deviataci prejavili veľkú vďačnosť za všetko, čo im učitelia počas deviatich rokov vštepovali, za všetko, čo ich naučili a za to, aké osobnosti z nich „vytvorili“. Odmenou bol pestrý program, ktorý zasa pobavil všetkých v sále. Či už išlo o vtipné básničky, vytvorené na mieru každého žiaka, valčík, scénky, hudobné čísla v podobe hry na gitaru, saxofón, flautu...ale aj zábavnú súťaž triednych učiteľov. Slzičky v očiach sa deviatakom objavili počas ich poslednej spoločnej piesne „Musím už ísť...“. Program vystriedala skvelá zábava, ktorá nenechala nikoho sedieť. Decká sa vybláznili, vytancovali či už na moderné pesničky, ale aj na hitovky a ľudovky. Ukázali nám, že sa naozaj vedia výborne zabaviť.

Prajeme našim deviatakom, aby sa im splnili všetky sny a túžby, ktoré majú. Aby boli na školách, ktoré si vybrali, úspešní. Aby sa z nich stali skvelí mladí ľudia, na ktorých budeme hrdí.