Vo štvrtok 4. júna sa naši piataci vybrali na školský výlet. Ich cieľom bolo historické a malebné mesto Trenčín, kde na nich čakal deň plný zážitkov.
Výlet odštartoval poriadnou dávkou adrenalínu. Naši žiaci si vyskúšali plavbu na Dračích lodiach. Predtým, než sa pustili na vodu, absolvovali dôsledný výcvik na suchu, kde sa naučili správnu techniku pádlovania a najmä dôležitosť tímovej spolupráce. Keď už všetci vedeli, čo majú robiť, nasledovalo to pravé orechové – splavovanie Váhu. Sprevádzal nás spoločný rytmus, špliechanie vody a skvelá nálada.
Z vodnej hladiny kroky našich piatakov viedli priamo na dominantu Považia – Trenčiansky hrad. Počas pútavej prehliadky spoznali jeho bohatú a hrdú históriu. Najväčším zážitkom bolo však rozprávanie pri známej Studni lásky, kde žiaci na vlastné uši prežili dojímavý a legendárny príbeh lásky Omara a Fatimy.
Po kultúrnom a športovom programe zostal čas aj na oddych. Piataci si spoločne prezreli malebné centrum Trenčína, kúpili si drobné suveníry na pamiatku a, samozrejme, nechýbala ani zaslúžená zmrzlina.
Domov sa všetci vrátili unavení, ale s úsmevom na tvári a plní nových zážitkov.
PaedDr. Sylvia Halgašová, Mgr. Petra Kičková