• Čo je eTwining?

eTwinnin- Program partnerstvo škôl predstavuje komunitu európskych škôl.

eTwinning:

• je internetový portál na spoluprácu učiteľov a žiakov z celej Európy.
          • je spolufinancovaný z Európskeho programu pre vzdelávanie
          • zameriava sa na podporu využívania moderných informačných a komunikačných technológií (IKT) za účelom vytvorenia partnerstiev európskych škôl.
          • „E“ je skratka  pre elektronický a „twinning“ znamená partnerstvo, družba.
          • je ideálny na výmenu informácií  a skúseností s kolegami-učiteľmi z Európy a ponúka možnosti ďalšieho vzdelávania učiteľov.

eTwinning umožňuje:

• nájsť európsku partnerskú školu .
          • umožňujú realizovať krátkodobé i dlhodobé partnerstvá zamerané na rôzne učebné predmety.
          • s partnerskou triedou naplánovať triedny projekt, alebo sa pridať do už existujúceho projektu ako ďalší partner.
          • spolupracovať v chránenej virtuálnej učebni „TwinSpace“.
          • použiť učebné materiály vo výučbe.
          • zúčastňovať sa on-line kurzov.
          • získať národnú a európsku značku eTwinning.
          • zúčastňovať sa seminárov a konferencií po celej Európe.

Žiaci majú možnosť:

• zdokonaliť sa v anglickom jazyku.
          • nadobudnúť počítačové zručnosti.
          • vytvárať nové kamarátstva.
          • zviditeľniť školu v Európe.