• 2% z dane

Vážení rodičia a priatelia školy,

pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje poukázať sumu do výšky 2 % resp. 3 % zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby  neziskovej organizácii, ako je aj naše Združenie rodičov. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít  v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2% z dane!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu
          • skvalitnenie vybavenia školy.

O využití finančných prostriedkov Vás budeme informovať na plenárnej schôdzi Združenia rodičov. Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil  Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením od zamestnávateľa), doručte do 30. apríla 2023 na daňový úrad podľa Vášho bydliska, prípadne do školy a my to odvzdáme za Vás.

1. Vyhlásenie je možné podať správcovi dane na predpísanom tlačive. V2Pv21_1

Potvrdenie o zaplatení dane je možné vystaviť len na predpísanom tlačive. V2Pv18_P

Tlačivá  na stiahnutie:vyhlasenie_2__2022_V2Pv21_1.pdf

2. Za Vašu pomoc Vám vopred ďakujeme.

Údaje o prijímateľovi 2% z dane

Obchodné meno alebo názov:
          Sídlo – ulica:
          Súpisné / orientačné číslo:
          PSČ:
          Obec: