• Slávnostná akadémia

• Keďže školský rok sa pomaly blíži ku koncu, nadišiel čas vyhodnotiť celoročné snaženie našich žiakov. Každoročne sa stretávajú žiaci, učitelia a rodinní príslušníci žiakov našej školy na Slávnostnej akadémii. Tento rok sa toto milé podujatie konalo dňa 20. júna 2012 v MsKS v Zlatých Moravciach. O deviatej hodine sa sála MsKS začala zapĺňať. Prišli malí i veľkí, všetci sa tešili na slávnostný program, ktorý si pripravili so svojimi pani učiteľkami. No niektorí žiaci mali radosť dvojnásobnú. Na akadémii bývajú každoročne odmenení za prospech najusilovnejší žiaci, tiež žiaci, ktorí sa zapájali do olympiád a predmetových súťaží. Pani riaditeľka im odovzdala diplomy a vecné ceny. Úlohou moderátoriek si vyskúšali naše šikovné deviatačky. Žiaci do bohatého programu zahrnuli spev, tanec, recitáciu, hru na fujaru a klavír. Počas príhovorov sa premietala videoprezentácia s fotografiami z výletov, exkurzií, karnevalu, plaveckého a lyžiarskeho výcviku a rôznych akcií.

Každý rok sa na Slávnostnej akadémii vyhodnocuje aj žiak a učiteľ roka. V tomto roku sa žiakom roka stal Šimon Zaťko z IX.A triedy a učiteľkou roka sa stala Mgr. Mária Zelenková, ktorá sa za katedru tento rok postavila poslednýkrát. Spolu s ňou odchádzajú aj pani učiteľky Mgr. Terézia Valkovičová a Mgr. Anna Bieliková, s ktorými sme sa na akadémii rozlúčili. Celú akadémiu zakončili deviataci valčíkom a piesňou „Záverečná.“ A teraz sa už môžeme rozbehnúť prázdninám v ústrety. Nech sú pre všetky deti časom oddychu, nových zážitkov a kamarátstiev.