• Okresné kolo Biologickej olympiády - kategória C

• Každoročne sa naša škola zapája do olympiád a medzi obľúbené patrí aj biologická olympiáda. Dňa 4.februára 2015 sa konalo okresné kolo biologickej olympiády – kategória C v Základnej škole Štefana Moysesa v Tesárskych Mlyňanoch. Zúčastnili sa naši dvaja žiaci Jana Kocianová a Jakub Hatina z VIII.A triedy. Obaja súťažili v projektovej časti, v ktorej si žiak pripravuje projekt na určitú tému. Janka vypracovala projekt s názvom Chov koní, na ktorom začala pracovať už na jeseň. Chodila do terénu a robila malý výskum chovu koní. Jakub si vybral takmer vedeckú tému s pokusmi s názvom Plesne. Obaja sa umiestnili na krásnych miestach. Janka získala 1. miesto a Jakub 2.miesto. Postupujú  do krajského kola, ktoré sa uskutoční 13. marca v Nitre. Obom držíme palce.