• Deň narcisov 2017

• Jednou z najkrajších akcií, ktoré organizujeme na našej škole je Deň narcisov. Každoročne spolupracujeme s Ligou proti rakovine, ktorá túto ušľachtilú zbierku zastrešuje. Deň narcisov je naozaj jedinečná verejno – prospešná zbierka  a tento rok sa konala už po 21 – krát. Ulice miest a obcí v jediný deň v roku zaplavia žlté narcisy. Tento rok to pripadlo na piatok – 7. apríla. Každý, kto si narcis pripne na svoj odev, vyjadrí týmto gestom podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov zároveň pomôže naakumulovať finančné prostriedky na konkrétnu praktickú pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku.

Liga proti rakovine počas celého roka pripravuje projekty a programy, ktorými pomáha pacientom v ich konkrétnych problémoch, situáciách a výzvach. Okrem toho sa stará o prevenciu a informovanosť celej verejnosti, podporuje zdravotnícke zariadenia, nemocnice, iné občianske združenia i výskum v oblasti liečby onkologických ochorení. „Deň narcisov, ktorého 21. ročník sa uskutoční 7. apríla 2017, umožňuje dlhé roky rozširovanie programu a aktivít, ktoré sú častokrát jedinečné a nenahraditeľné. Preto je jeho význam a zmysel nespochybniteľný a jeho podpora zmysluplná,“ informovala o tom PR manažérka Ligy proti rakovine Natália Špesová.

Som rada, že medzi dobrovoľníkmi, ktorí pomáhajú so zbierkou, sú každoročne aj žiaci našej školy, a sú to tradične žiačky deviateho ročníka a tento rok aj žiačky šiesteho ročníka.  Oblečené do krásnych žltých tričiek šiestačky uskutočnili zbierku na škole. Žiaci, učitelia, nepedagogickí pracovníci – všetci prispeli rôznymi čiastkami do pokladničiek. Deviatačky sa zasa vybrali do ulíc mesta, ale napríklad aj na Mestský úrad. Stretli sa všade s veľmi pozitívnym ohlasom a ľudia prispievali rôznymi sumami na dobrú vec. Výsledná suma, ktorú naše dobrovoľníčky vyzbierali, bola po sčítaní veľmi pekná, bolo to 480,02 eur. Sme radi, že napriek chladnému a upršanému počasiu, sme vyzbierali takúto peknú sumu, ktorú sme hneď po skončení zbierky vložili na konto Ligy proti rakovine.

Ak by ste chceli vedieť, čo všetko sa financuje zo zbierky, môžete si pozrieť detailné vyúčtovanie použitia financií z výnosu zbierky, ktoré býva  uverejnené na  stránke www.lpr.sk. Liga proti rakovine podporuje  nemocnice, či zdravotnícke zariadenia.... Finančne podporuje mnohé ďalšie projekty zamerané či už na nákup väčšieho prístrojového vybavenia, ale aj na nákup drobných, denne potrebných prístrojov, nevyhnutných na skvalitnenie liečby, či života onkologických pacientov. To je len niekoľko príkladov pomoci onkologickým pacientom.

Chcem sa touto cestou poďakovať za všetky príspevky do zbierky a našim dobrovoľníčkam za ich spoluprácu. Verím, že sa do takejto krásnej akcie, akou je Deň narcisov, zapojíme aj v ďalších rokoch.

Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov totiž vyjadrujeme onkologickým pacientom, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých a že majú našu  podporu.