• Vyčarujme si jeseň...

• Takto poeticky sme nazvali našu jesennú aktivitu, ktorú sme pripravili pre žiakov spolu s krúžkom Tvorivé dielne. Keďže jeseň ponúka širokú paletu farieb, už dopredu sme sa tešili, čo naši žiaci vytvoria. Dievčatá, ale dokonca aj traja chlapci, z 5. až 8. ročníka, sa s radosťou pustili do práce. Z prineseného rastlinného materiálu sa začali pod ich rukami tvoriť naozaj krásne jesenné dekorácie. Niektorí aranžovali do tekvice, iní zase do košíkov. Hortenzie, brečtan...ale aj gaštany a orechy, ozdobné tekvičky, jabĺčka sa ocitli spolu s inými rastlinami v ikebanách, ktoré hrali všetkými farbami. Dievčatá ôsmeho ročníka naaranžovali vtipnú jesennú lavičku, siedmačky zasa veselé postavičky z gaštanov. Šiestačky vytvorili zaujímavé farebné ikebany a šikovné ruky piatačiek venčeky doplnené listami, ktoré môžu krásne ozdobiť dvere alebo okná domovov. Nám zatiaľ zdobia hotové dekorácie vestibul školy a spolu s čajovými sviečkami vytvárajú príjemnú jesennú atmosféru. Tvorivosť, nápad a fantáziu našich žiakov sme odmenili sladkou odmenou. Najkrajšou odmenou pre deti ale určite bola radosť z vlastných jesenných výtvorov.