• Exkurzia ZOO Bratislava

• „Hurá ideme do Bratislavy, do ZOO.“ Takto sa potešili decká piateho a šiesteho ročníka, keď sme začali organizovať pre nich biologickú exkurziu práve do spomínanej zoologickej záhrady. Ruksaky s desiatou, foťák v mobile, dobrá nálada a môžeme vyraziť do Bratislavy. Cesta ubieha rýchlo a už sa ocitáme pred bránou bratislavskej ZOO. Deti ešte dostávajú posledné pokyny, ako sa správať v zoologickej záhrade, berieme si mapku a vyrážame na prehliadku. Sprevádza nás pracovníčka ZOO, s ktorou vyberáme trasu.

Decká si ako prvé vybrali cestu k vlkom. Po ceste k nim sme sa najskôr zastavili pri šelmách, kde deti obdivovali levy, leopardy a ďalšie druhy mačkovitých šeliem. Dostali sme sa  k pavilónu opíc, kde nám opice predvádzali hotové „ divadlo“, na ktorom sa deti naozaj nasmiali.  Naša sprievodkyňa nás ďalej zaviedla k lamám a obrovským cicavcom – nosorožcom. Tie v nás vzbudzovali naozaj rešpekt svojou veľkosťou. Ďalším druhom živočíchov, ktoré si deti usilovne fotili, boli spomínané vlky. Nemenej sme obdivovali majestátne žirafy, pásikavé zebry, malého hrošíka libérijského, dikobraza a iné druhy. Zaujímavou bola aj návšteva terária s obrovskými hadmi, krokodílom a ďalšími plazmi. Okrem týchto spomenutých druhov sme videli množstvo druhov vtákov, napr. labute, plameniaky, pelikány. Deti si počas prehliadky fotili veľké množstvo ďalších živočíchov, z ktorých mnohé ochotne pózovali J.

Najviac však deti zaujala návšteva DINO PARKU. Mohli tu vidieť, ako vyzerali obrovské veľjaštery žijúce v období druhohôr. Deti boli uchvátené veľkosťou Tyranosaura, Diplodoca a iných druhov. Návštevou 3D kina sme sa dostali dokonca do hlbín oceána tej doby. Počas prehliadky zoologickej záhrady sa deti neustále pýtali našej sprievodkyne rôzne otázky, na ktoré im ona ochotne a zaujímavo odpovedala. Deti si ešte stihli pozrieť malý obchodík s darčekovými predmetmi, kúpiť na pamiatku pohľadnicu, či pamätnú mincu.

Deťom sa exkurzia veľmi páčila a tak sa tešíme, že im pripravíme v budúcnosti aj ďalšie podobné.