• Deň detí 2016

• Sviatok všetkých detí, 1. jún, krásne slnečné počasie a navôkol samé usmiate detské tváre...  V takomto duchu sa niesol Deň detí v našej škole. Keďže sme ho chceli našim žiakom spríjemniť, spraviť ho zábavným a nezabudnuteľným, rozhodli sme sa, že si pre nich pripravíme zaujímavé súťaže a rôzne aktivity. Hneď ráno rozdali triedni učitelia žiakom kartičky, na ktoré im vedúci stanovíšť zapisovali získané body v disciplínach. Potom sme sa presunuli na školský dvor, kde sa nám naša pani riaditeľka prihovorila milými slovami a zábava sa mohla začať. Na deti už čakala pani učiteľka Verešpejová so súťažou „Zjedz ma“. Všetci si pochutnali na výbornom chlebíku s džemom a nutelou. Tešíme sa, že pani učiteľka zostala celá a nikto ju nezjedol. Druhú disciplínu absolvovali žiaci u pani učiteľky Hatiarovej, jej „Hra so zápalkami“ sa im páčila, vyskúšali si svoju zručnosť pomocou jednej ruky. U pani učiteľky Hrinkovej mohli získať body za žonglovanie. „Beh s vajíčkom“ si pripravila pani učiteľka Michalíková. Vo vreci si deti zaskákali u pani učiteľky Rusnákovej a cez švihadlo u pani učiteľky Herdovej. Športové loptové aktivity čakali na ne u pánov učiteľov Holečku a Širučeka. A neverili by ste, že nás na Dni detí navštívila aj zakliata víla. Aby nezostala zakliata príliš dlho, deti sa snažili ju vyslobodiť na stanovišti u sestry Faustíny. Na záver na všetkých čakalo zvládnutie poslednej disciplíny u pani učiteľky Strapáčovej, kde bolo ich úlohou trafiť sa loptičkou do terča.

Aby si deti trošku oddýchli, čakali na ne aj nesúťažné aktivity. Naši najmenší sa tešili najmä z maľovania na tvár. Spidermana, motýľa, tigra či draka im nakreslili na tváričky pani učiteľky Krchňavá, Gutmanová a ich pomocníčka deviatačka Janka Kocianová. Pani učiteľka Preinerová ani teraz v sebe nezaprela výtvarného ducha. Okrem toho, že vždy nádherne vyzdobí celú školu, rada robí zo starých vecí nové a recykluje. So staršími žiakmi si vzala na mušku staré drevené stoličky a v átriu im vdýchli nový život. Krásne, farebne ich pokreslili a po dokončení budú zdobiť dolnú chodbu školy.

A aké by to boli súťaže bez víťazov? Tí najšikovnejší, ktorí získali v súťažných disciplínach najviac bodov, boli odmenení diplomom a všetky deti samozrejme aj sladkou odmenou.

Mgr. Katarína Gutmanová