• „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II”

•

V školskom roku 2020/21 sa škola prihlásila do projektu  Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II, v ktorom bola úspešná. Podarilo sa nám získať dve asistentky učiteľa na pomoc pre žiakov so ŠVVP.

Realizátorom projektu je  Metodicko-pedagogické centrum pod záštitou MŠVVaŠ SR.

Charakteristika projektu:

Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

Prioritná os 1: Vzdelávanie;

Investičná priorita: 1.1 Zníženie a zabránenie predčasného skončenia školskej dochádzky a podporou prístupu ku kvalitnému predškolskému, základnému a stredoškolskému vzdelávaniu vrátane formálnych, neformálnych a bežných spôsobov vzdelávania za účelom opätovného začlenenia do vzdelávania a prípravy;

Špecifický cieľ: 1.1.1 Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie žiakov.