• Zóna bez peňazí

• Podaruj, vymeň, recykluj a urob radosť! To sú hlavné heslá charitatívnej akcie, ktorá prebieha po celom Slovensku. Zóna bez peňazí vznikla ako malá komunitná akcia, ktorá sa postupne rozrástla a prebieha v mnohých mestách na Slovensku súčasne. Rozhodli sme sa ju opätovne zorganizovať aj na našej škole. A tak žiaci v priebehu týždňa od 26. do 30. novembra prinášali do školy hračky, knižky, hry a iné veci, ktoré už doma nepotrebujú, ale niekomu ešte môžu urobiť radosť. Táto akcia sa totiž nesie v duchu pomoci a má dokonca aj ekologický rozmer. Hovorí: „Ak prestaneme riešiť peňažnú hodnotu vecí a začneme si pomáhať tak, že jeden druhému urobíme láskavosť, časom môžeme uspokojiť väčšinu svojich potrieb prostredníctvom vzájomnej pomoci a zároveň podporiť recyklovanie vecí, ktoré môžu ešte niekoľko rokov pokojne slúžiť.“ Zozbierané veci sme v piatok vystavili v jedálni našej školy a bolo ich naozaj nesmierne množstvo. Žiaci, ktorí sa do akcie zapojili, si v piatok 30. novembra mohli vybrať z hračiek, kníh, skladačiek a iných vecí. Veci tak dostali šancu na nový život a potešili naše deti. Sme radi, že sa nám aj tento rok podarilo zorganizovať túto akciu a ukázať deťom, že ľudia si vedia urobiť radosť a navzájom pomôcť aj takýmto spôsobom. Ďakujeme všetkým rodičom a žiakom, ktorí  pomohli vyčariť úsmev na tvári svojich spolužiakov a tešíme sa na ďalšie podobné akcie.