Čaro ruží

Tak bola nazvaná súťaž v maľovaní ruží, výstava ruží a aranžmánov, anketa a súťaž o najkrajšiu ružu, vyhlásená SAV v Arboréte Mlyňany. Aj naša škola, tak ako vždy, pod vedením výtvarníčky p. učiteľky Tatiany Preinerovej sa do tejto súťaže v maľovaní zapojila  a samozrejme znovu s úspechom. Spomedzi veľkého  množstva prác z celého Slovenska porote učarovala umelecká práca našej žiačky Adelky Herdovej zo VI.A triedy a ocenila ju druhým miestom v kategórii starších žiakov.  Vernisáž a slávnostné vyhlásenie výsledkov sa konali v kaštieli Arboréta dňa 12.06.2016. Omamná vôňa sa niesla nielen vo vystavovaných miestnostiach, no šírila sa aj von, takže stiahla dnu každého návštevníka, ktorý mohol obdivovať nespočetné množstvo farieb vystavovaných ruží, aranžmány z ruží a v neposlednom rade výtvarné práce detí predškolského i školského veku.

My sa veľmi tešíme z ďalšieho úspechu našej žiačky a prajeme veľa tvorivých síl v ďalšom umeleckom napredovaní. Veľké ďakujeme patrí pani učiteľke Preinerovej, ktorá sa svojou metodickou i odbornou pomocou pravidelne podpisuje pod úspechy našich žiakov na umeleckom poli.

Mgr. Mária Herdová