• Noc v škole

• Noc v škole, alebo Keď rozprávky ožívajú

V piatok 19. 6. 2015 sa pre žiakov Základnej školy na Robotníckej ulici otvorili brány školy aj vo večerných hodinách. Čakala ich totiž  krásna akcia s názvom Noc v škole.  Pani učiteľky pre žiakov pripravili bohatý program.

Chalani si zmerali sily v priateľskom futbalovom zápase. Starší žiaci a žiačky zas skúšali svoje kulinárske umenie pri pečení mafín.  Išlo im to znamenite, pretože po nich nezostali ani omrvinky.  Dievčatá batikovali tričká a najmenší si vyskúšali svoje zručnosti v tvorivých dielňach. Po týchto spoločných aktivitách sa stretli v jedálni, kde pre nich pani riaditeľka pripravila výdatnú večeru.

Keď si naplnili bruchá do sýtosti, čakali na nich rozprávkové aktivity. Na každom stanovišti čakala pani učiteľka alebo pán učiteľ. Žiaci pomáhali Popoluške vytriediť hrach od fazule. Širokému pomohli vypiť „jazero“, aby mohol vytiahnuť princeznin prsteň. V  telocvični zase „šli“ po stopách Smelého zajka. Pinochio poplietol rozprávky a rozprávkové postavičky, a tak museli zistiť, čo je pravda a čo nie. Janko Hraško mal pre žiakov kulinárske hádanky – so zaviazanými očami hádali, čo vlastne zjedli. U Ľadovej kráľovnej prišli do Siene krivých zrkadiel, kde hádali, aké rozprávkové postavičky sa v nej ukryli. Na chvíľu sa stali básnikmi a tvorili z konkrétnych slov báseň. V neposlednom rade sa na chvíľu stali rozprávkovými postavičkami v hre Čelovka.

Pri každej aktivite sa meral čas. Nakoniec pani učiteľky sčítali všetky časy a sladkou odmenou odmenili prvé tri najrýchlejšie a najšikovnejšie skupiny. Po týchto rozprávkových aktivitách sa žiaci 1. – 4. ročníka odobrali do svojho oddelenia, kde sa pripravili na spánok. Plní nových zážitkov a dojmov zaspali pri známej rozprávke. Žiaci 5. – 9. ročníka mali dostatok energie, aby si zmerali sily pri polnočnom volejbalovom turnaji.  Akokoľvek sme však chceli, niektorí nie a nie zaspať. Veď v škole sa predsa nespí!

Mgr. Daniela Šipošová