• Školský klub

•  Motto: Pri deťoch človek potrebuje pohár plný múdrosti, súdok obozretnosti a more trpezlivosti.

Školský klub detí – informácie pre rodičov

Prevádzka ŠKD:

• pred vyučovaním: od 7:00h do 7:45h.
          • po vyučovaní: od 11:30h. do 17:00h. – I. odd. na 1. poschodí, II. odd. na 1.poschodí,

Poplatok:

Výšku príspevku na čiastočnú úhradu nákladov spojených s činnosťou školského klubu detí stanovuje zriaďovateľ školy Mesto Zlaté Moravce. V súčasnosti je poplatok 10 za mesiac a pre deti v hmotnej núdzi 5€ mesačne. Uhrádza sa v hotovosti p. vychovávateľke do 15. dňa v mesiaci.

Činnosť ŠKD:

Činnosť prebieha v triede, na ihrisku, pri škole. Tomu je nutné prispôsobiť obuv (v triede len v prezuvkách) a oblečenie  detí (na vonkajšie aktivity napr. tepláky). Všetky veci podpísať!

V školskom klube je zakázané mať zapnuté mobilné telefóny, nosiť drahé hračky a nebezpečné predmety. Pre všetky deti platí školský poriadok. V prípade sústavného porušovania školského poriadku a pravidiel pobytu v školskom klube bude dieťa zo školského klubu vylúčené.

Stravovanie:

Rodič si odhlasuje dieťa z obedov  deň vopred alebo ráno do 7:00 hod.

III. odd. na prízemí, IV. odd. na 1.poschodí

V. odd. na 3.poschodí

odchody detí je možné iba na základe písomného súhlasu podpísaného zákonnými zástupcami dieťaťa

dieťa je možné vyzdvihnúť v časoch:  12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30,17:00

Prijatie a odhlásenie do/z klubu:

Dieťa sa do klubu prijíma na základe písomnej žiadosti zákonných zástupcov. O jeho zaradení dostanú rozhodnutie od riaditeľky školy o prijatí do klubu. Odhlásenie dieťaťa z klubu sa uskutoční podaním písomnej žiadosti zákonného zástupcu dieťaťa. Prípadné prihlasovanie a odhlasovanie v priebehu mesiaca niekoľkokrát nie je možné. V písomnej žiadosti zákonný zástupca uvedie rozsah denného pobytu. Uvoľnenie dieťaťa mimo času uvedeného v žiadosti musí písomne oznámiť p. vychovávateľke. Uvoľnenie na základe telefonického rozhovoru nie je možné. Priložené tlačivá – pri uvoľnení dieťaťa z ŠKD, o zmene dochádzky dieťaťa v ŠKD a odhlásení dieťaťa z ŠKD.

Režim dňa ŠKD

Názov činnosti

Náplň práce

7,00 –7,45

Oddychová činnosť – ranný školský klub

- príchod detí

- hry, oddych, relaxácia

(obliekanie pred a po

prechode detí do tried)

- prechod detí do tried

11,30 – 14,00

Oddychová činnosť

- príchod detí do ŠKD

(nastupovanie detí,

hygiena, obed, hygiena po

obede)

- činnosť a hry podľa priania

a predstáv detí, relaxácia

- VVČ v rámci TOV

14,00 – 15,00

Rekreačná činnosť

(úprava oddelenia,

nastupovanie detí,

obliekanie pred odchodom

von)

- pobyt vonku, spontánne hry

- pohybové a športové

činnosti

- vychádzky

(nastupovanie detí,

prezliekanie po príchode

z vonku, hygiena, olovrant)

- VVČ v rámci TOV

15,00 – 16,00

Príprava na vyučovanie

- písanie domácich úloh

- didaktické hry

- čítanie

16,00– 16,30

Oddychová činnosť

(úprava oddelenia)

- oddych

- individuálne zamestnanie

a voľné hry detí

- pozeranie rozprávok

Dochádzka detí

• Rozsah dennej dochádzky, spôsob odchodu detí uvedie rodič v žiadosti o prijatie dieťaťa do ŠKD. Prípadné zmeny o spôsobe odchodu oznamuje rodič písomne.
          • Dieťa môže byť uvoľnené z ŠKD v inom čase, ako je uvedené v žiadosti a osobnom  spise dieťaťa, len na základe písomného oznámenia rodičov .
          • Dieťa, ktoré neodôvodnene a bez písomného ospravedlnenia vynechá  dochádzku 7 po sebe nasledujúcich pracovných dní sa vyradí zo zoznamu pravidelne dochádzajúcich detí.
          • Dieťa možno v priebehu školského roka prihlásiť a odhlásiť z ŠKD vždy 3 dni pred  ukončením mesiaca.
          • Za príchod dieťaťa do ranného ŠKD zodpovedajú rodičia. O 7,45 hod. deti  pod  dozorom vychovávateľky odchádzajú do tried.
          • Ak sa rodič rozhodne odhlásiť dieťa počas školského roka zo ŠKD, napíše písomnú žiadosť o odhlásenie dieťaťa zo ŠKD.

Starostlivosť o zdravie a bezpečnosť žiakov

• Za bezpečnosť detí počas celého pobytu v ŠKD zodpovedá vychovávateľka, prípadne zastupujúci učiteľ.
          • Prechod detí do ŠKD v rámci školy zabezpečuje vychovávateľka a učiteľ/ka. Ak ŠKD navštevujú deti 2. stupňa t.j.5.ročníka, prichádzajú do svojho oddelenia samostatne.
          • Pri hrách a iných činnostiach je vychovávateľka povinná poučiť žiakov o bezpečnosti.
          • Pri činnostiach organizovaných mimo objektu ŠKD pripadá na jednu vychovávateľku najviac 25 detí.
          • V prípade úrazu poskytne vychovávateľka prvú pomoc, oznámi to vedeniu školy zapíše záznam o úraze a ihneď upovedomí rodičov dieťaťa.
          • Ak zistí vychovávateľka u dieťaťa nevoľnosť, teplotu, upovedomí rodičov.
          • Nosenie drahých a nebezpečných predmetov do ŠKD je zakázané. Mobil v ŠKD slúži  dieťaťu na nevyhnutnú komunikáciu, nie na hry, fotenie spolužiakov či pedagógov.
          • Dieťa musí mať v ŠKD hygienické potreby / toaletný papier, papierové vreckovky/ , prezuvky. Dezinfekčné prostriedky zabezpečuje škola
          • Straty z uzavretých priestorov v ŠKD u poisteného dieťaťa vybavuje vychovávateľ v spolupráci s rodičmi a vedením školy.

Pri vychádzkach, výletoch a iných podujatiach mimo objektu ŠKD zodpovedá za deti vychovávateľka až do ich rozchodu pred objektom ŠKD, alebo kým si ich neprevezmú rodičia. Činnosť prebieha v triede, herni, telocvični, na ihrisku  pri škole. Tomu je nutné prispôsobiť obuv (v triede len v prezuvkách) a odievanie detí (na vonkajšie aktivity napr. tepláky). Všetky veci podpísať!

Pre všetky deti platí školský poriadok .V prípade sústavného porušovania školského poriadku a pravidiel pobytu v školskom klube bude dieťa zo školského klubu vylúčené.