• Zber papiera

od 08. apríla 2024 ráno 0 7,00 - 08,00 poobede 15,00 - 16,30 ( noviny, časopisy, letáky, zošity.... zviazané!) Kartóny nie!!!!!!
      • Mobilná aplikácia

Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
          • Divadelné predstavenie Rojko

V pondelok dňa 22.4. o 9:30 hod. sme absolvovali spolu s deťmi z našej Novoškoly divadelné predstavenie s názvom Rojko v budove Matice slovenskej v Nitre. Divadelné predstavenie rozprávalo príbeh o vždy snívajúcom “problémovom“ chlapcovi Petrovi Šťastnom a jeho sestre Katke. Peter, jedenásťročný c

• Oznam

V Novoškole sme sa s druhákmi z triedy Na lúke (2.B) učili rôzne spôsoby získavania potravy. Či už je to chovom domácich zvierat, o ktorom sa učíme priamo na farme, zberom divorastúcich rastlín, o ktorých sa učíme na výpravách v prírode (ktoré byliny sú jedlé, na čo sa používajú a čo všetko liečia), ale aj pestovanie úžitkových rastlín. My sme si vybrali fazuľu. Malé fazuľky sme si v našom átriu zasadili do kvetináčov a priniesli do triedy, aby sme ich mohli skúmať počas rastu. Dočítali sme sa, že na to, aby rastliny rástli, potrebujú pôdu, vodu, svetlo, teplo a vzduch. Keďže sa učíme využívať kritické myslenie, ktoré v dnešnej dobe nekonečného počtu zdrojov informácií je čoraz dôležitejšie, rozhodli sme sa toto tvrdenie overiť. Naozaj potrebujú všetky tieto podmienky? Uvidíme čoskoro. :)

• "VESMÍR OČAMI DETÍ"

Dňa 19.4. 2024 sa konalo v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre slávnostné vyhodnotenie súťaže "Vesmír očami detí", ktoré každoročne organizuje Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove. Do súťaže prišlo celkovo vyše tisíc prác, preto porota nemala vôbec ľahkú úlohu vybrať najkrajšie a najzaujímavejšie práce. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo v takej veľkej konkurencii uspieť. Z našich celkovo 18 poslaných prác zvíťazili dve: Kristínka Potocká uspela v druhej kategórii s prácou " Magický svet" a Artur Chrobák zvíťazil s prácou " Vesmír v horách" v tretej kategórii. Kristínkina práca zaujala natoľko, že ju vybrali aj ako námet na diplom, ktorý deti dostávali pri vyhodnotení. Víťazné práce postupujú do celoslovenského kola. Víťazom gratulujeme a tešíme sa z ich úspechu.

• "Biofilm ku Dňu Zeme"

Dňa 18.4.2024 sa zúčastnili triedy VI.A, VII.A, VII.B, VIII.A premietania ekofilmov na tému Deň Zeme v MSKŠ v Zlatých Moravciach. Videli sme zaujímavý dokument o medveďoch, v ktorom sme sa dozvedeli, že medvede nie sú tak nebezpečné a väčšina "populárnych" informácií o nich zavádza verejnosť. Zároveň sme si pozreli film o tom, ako rodičovský pár orlov kráľovských opustil hniezdo po nadmernom vyrušovaní - klčovaní v danej lokalite. Na Ponitrí je tento druh jedinečný. Vďaka ochranárom sa dostal do náhradnej rodiny orlov, v ktorej bolo mláďa približne rovnako staré. Z tohto hniezda úspešne odletel do sveta. Tento krok bol nevyhnutný, nakoľko pre nízky počet orlov je každé vyletené mláďa veľmi dôležité. Pozreli sme si aj film o synantropnom tokajúcom samcovi hlucháňa hôrneho, ktorý pri obrane teritória neváha útočiť aj na človeka. Naša príroda je v súčasnosti človekom veľmi ohrozená a musí

• Dochádzka žiakov do školy

14:40 -  15:25 - 8. vyučovacia hodina

• WocaBee

Čo je Wocabee?

- je  inovatívna aplikácia, ktorá výrazne pomáha študentom s učením sa slovíčok akéhokoľvek cudzieho jazyka

- funguje online a na každom zariadení: počítač, tablet, mobil (netreba ju inštalovať)

- učiteľ / vyučujúci zadáva jednoduché "balíky" resp. "domácu úlohu"

- za splenenie daných úloh / balíkov, žiaci získavajú wocapoints (body)

- učiteľ / vyučujúci má možnosť žiakom spustiť zo slovíčok písomku, ktorá je ihneď / automaticky vyhodnotená.

WocaBee

- pracuje s každým žiakom individuálne a používa pri tom tzv. umelú inteligenciu

- všíma si, kde robí žiak chyby, a problémové slovíčka s ním následne precvičí viackrát

- žiakom dokáže aj slovíčka prečítať, takže sa ľahšie naučia správnu výslovnosť.

• Štvrtok25. 4. 2024

• Mapa